2779 Views

Facebook pridáva nové spôsoby vysielania Live pre osobné profily

Autor: Pavol Lelák

Na kvalitný live stream z PC na Facebooku si už nemusíte zakladať Stránku. Vysielanie videa naživo teraz môžete spustiť priamo z desktopového News feedu, Timeline alebo prostredníctvom priameho odkazu. Facebook touto novou funkciou podporil rozširujúci sa trend vysielania živých videí, ktorý začal minuloročným mobilným live streamom.

Facebook Live stream
Novinka poteší napríklad hráčov, ktorí môžu streamovať svoje hry priamo na Facebook. V novom live streame však pribudli aj ďalšie novinky. Divákom môžete naživo ukázať svoju pracovnú plochu alebo do videa vkladať grafiku, čo oceníte pri návodoch a tutoriáloch. Vysielanie si takto môžete jednoducho obrandovať.

Facebook Live stream
Video môžete vysielať napríklad iba do skupiny, do ktorej patríte, do udalosti, ktorej ste súčasťou, alebo priamo na stránky, ktoré spravujete. Využívať pri tom môžete streamovací softvér, napríklad obľúbený OBS, alebo profesionálny hardvér.

Facebook Live stream

Ako spustiť live stream na Facebooku?

  1. Prihláste sa na https://www.facebook.com/live/create.
  2. Kliknite na Vytvoriť živý stream.
  3. Vyberte si, kde chcete zobrazovať live stream – na osobnej Timeline, v skupine, v udalosti, na stránke, ktorú spravujete alebo na Timeline priateľa.
  4. Skopírujte a vložte URL servera a/alebo kľúč streamu do nastavení streamovacieho softvéru. Uvidíte náhľad.
  5. Napíšte popis, názov videa a tag s názov hry.
  6. Môžete vysielať naživo 🙂

Kliknite sem pre podrobnejší návod.

Viac informácií nájdete na Facebook Newsroom.